107 hakim ve savcıya ihraç HSYK ihraç personel isim tam listesi

107 hakim ve savcıya ihraç HSYK ihraç personel isim tam listesi

HSYK personel ihraç isim listesi yayınlandı. 107 hakim ve savcıya ihraç kararı ajanslara son dakika gelişmesi olarak düştü. HSYK’da alınan ihraç kararı sonrası 107 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi. İşte, HSYK personel ihraç isim listesi!

HSYK personel ihraç isim listesi yayınlandı. 107 hakim ve savcıya ihraç kararı ajanslara son dakika gelişmesi olarak düştü. HSYK’da alınan ihraç kararı sonrası 107 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi. İşte, HSYK personel ihraç isim listesi! İhraç listesi yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde, FETÖ davasındaki sanıklar için tahliye kararı veren hakimler açığa alınmıştı. Halen meslekte bulunan 202 hakim ve savcı haklarında yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilmişti.

HSYK’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca (HSYK), FETÖ soruşturmaları kapsamında 107 hakim ve savcının daha ihracına karar verildi.

HSYK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünkü toplantının ardından listeler üzerindeki çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

Yılmaz, “107 hakim, savcı daha ihraç edildi. Bu, listeler halinde yapılan son ihraç. Bundan sonra itiraflarla yeni isimler geldikçe bizden sonraki Kurul da durumu değerlendirecektir ama var olan liste üzerindeki çalışmalar sona erdi. Üzerinde çalıştığımız bir liste kalmadı. İtirazları da tamamladık.” diye konuştu.

Haklarında gözaltı kararı

Bu kişilerden 105’inin itiraflar üzerine yapılan çalışmalar sonucunda ihraç edildiğini aktaran Yılmaz, 2 hakim, savcının başkaları üzerine kayıtlı ancak kendilerinin kullandığı belirlenen telefonlarında örgütün haberleşme programı ByLock bulunduğunu kaydetti.

Bu arada, listelerin savcılıklara da gönderildiği ve bu kişiler hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Son ihraçlarla FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten atılan hakim ve savcı sayısı 4 bin 238’e ulaştı.

GEÇMİŞTE NE OLDU?

HSYK 2.Dairesi FETÖ/PDY ile bağlantısı tespit edilen 227 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etmişti. Meslekten ihraç edilen hakim ve savcı sayısı toplam 3 bin 886 olmuştu.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu-HSYK, ihraç edilen hakimler ve savcılar listesini yenilemişti. 20 Aralık 2016 tarihli karara göre 3817 hakim ve savcı meslekten ihraç edilmişti. HSYK Genel Kurulunca, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce açığa alınan 2 bin 847 hakim ve savcının 24 Ağustos, 543 hakim ve savcının ise 2 Eylül’de meslekten ihraç edilmesi kararlaştırılmıştı.

İhraç edilen hakim ve savcıların isim listesi;

Çetin Sönmez, Adem Özdemir, Mustafa Şenel, İsa Esen, Recai Bilgin, Zehra Hilal Bilgin,  Veysel Ertargın, Gıyasettin Belgeli, Mahmut Emre Topsakal, Dilek Kökçek, Ömer Demir, Adem Yurt, Uğur Ay, Nurdan Cengiz, Mehmet Latif Durak, Mahmut Sevindi, Emrah Öztürk, İlker Zencir, Mehmet Akif İridere, Ekrem Yeğin, Muhammet Emin Güleryüz, Özlem Güngörmez, Said Büker, İdris Akkeçeli, Hakan erzeybek, Zeynep Akkoç, Muhammed Ali Özcan, Ömer Akkuşçu, Kamer Çalışkan, Mehmet Özakar, Cemal Pişiren, Oğuzhan Seçkin, Abdullah Cevren, Kenan Alpay, Mahmut Altın, Seda Sarıkaya, Abdulkadir Kiraz, Mustafa Kılıç, Abdullah Koçak, Orhan Tuğrul, Ahmet Yüzüncüdür, Murat Öztürk, Mehmet Çelik, Adem Fidan, Elif Türk, Mehmet Samet Saydam, Güven Bahadır, Kadri Kıran, Abdulkadir Akıncı, Nafiz Akkuzu, Mesut Akverdi, Yusuf Kazıcı, Mehmet Emin Kızmaz, Tuğba Koca, Tevfik Mehmet Korucu, İsmail Balcı, Cemal Kurt, Murat Taşan, Osman Dağlı, Metin Ertaş, Ümit Yetkin, Nurullah Yıldız, Halil İbrahim Yüksel, Ahmet Hekim, Mesut Avşar, Kamil Boyraz, Hakan Üstündağ, Hacı Baydemir, Vildan Yazıcı, Gülşen Çomaklı Şeker, Deniz Kıyağan, Ebru Arslan, Kinyas Aygür, Özlem Baysal, Burak Sarıgül, İbrahim Alper Kara, Zülfükar Ünal, Mehmet Yılmaz, Abdurrahman Bayram, Nadir Şener, Selin Ağırkol Doğan, İrem Şaziye Akış, Emrah Aslan, Burcu Başak, Ümit Demir, Ayşe Topçu Erzeybek, Mustafa Fırat, Ayşe Gülenç, Ezgi Kalkar, Ezgi Kanut, Bilge Kara, Orhan Kayabaşı, Sümeyye Koç, Şerife Gökçen Orhan, Hatice Özyar Karataş, Burçin Kardeşoğlu, Tuğba Yılmaz, Gülşah Gül, Merve Mercan, Esra Ala Dişli, Mehmet Aykan, Erkan Aytan, Mehmet Okyay, Mahmut Kemal Oruç, Pelin Sarıhan Uslu, Mesut Seyrek, Hakan Timur